Şampuan ve Kür Tedavisi:

Saç dökülmesi problemiyle başvuran hastaların öncelikle fiziki muayeneleri yapılır, ardından saç analizi ve gerekli testlerden geçirildikten sonra kişiye ve saç sorununa uygun bir tedavi protokolü belirlenir. Saç dökülmelerinin ilk aşamasında saçları koruyan dökülmeleri azaltan antibaktariyel bir şampuan ve ürün tavsiye edilebilir. Saç dökülmesinin ilerleyen aşamalarında bu tedavi tek başına yeterli olmayacaktır. Tedaviyi diğer saç döküme tedavileriyle desteklemek gerekebilir. Bitkisel kür ve masajlar, mezoterapi ve saç ekimi(fue) gibi...

İlaç Tedavileri:

Minoxidil: tansiyon düşürücü olarak kullanılan Minoxidil, saç çıkarıcı özelliği farkedildikten sonra, saç dökülme tedavilerinde kullanılmaya başlanmıştır.  Mevcut losyon, sprey ve ampul çeşitleri bulunmaktadır. En yaygın kullanılan şekli kadınlarda; %2’lik ve erkeklerde %5’lik sprey ve losyon çeşididir. Minoxidil düzenli kullanılması gerekir, tedaviye ara verilmesi saçların tekrar eski haline dönmesine sebep olmaktadır. En az 6 -12 ay tedaviye devam edilmesi gerekmektedir.

Finansterid: sadece erkeklerde saç dökülme tedavisinde kullanılmaktadır. Finansterid de en az bir yıl kullanım sonunda etkilerini göstermeye başlar, ilaç kesildiğinde tekrar çıkan saçlar geri dökülmektedir.

Saç Mezoterapisi:

Mezoterapi Mezoterapi saç dökülmesini durduran, incelmiş ve zayıflamış saçların tekrar eski formunu kazanmasına yardımcı olan, yeni saç çıkışlarını destekleyen bir tedavidir. Saçlar için gerekli olan vitamin mineral ve protein bileşiminden oluşan ilaçların saçlı deriye enjekte edilme işlemidir. Mezoterapi saçlı derideki kan dolaşımını arttırdığından, saçların dökülmesini önce yavaşlatır, sonra durdurur ve daha iyi beslenip sağlıklı büyümesini sağlar.

Hastaya kaç seans uygulanacağı, saç muayenesi sonucunda, hastanın dökülme tipine göre, hekim tarafından belirlenmelidir. Haftada bir seans olacak şekilde, tedavi planı oluşturulur. En az 6–8 seans yapılmaktadır.

Saç mezoterapisi yaklaşık 30 dk. sürer. Önce saçlı deri özel bir solüsyonla temizlenir, ardından saçlı deriye 10–15 dk. oksijenli buhar uygulaması yapılır. Buhar uygulaması ile saçlı derinin gözenekleri açılır, temizlenmiş ve gözenekleri açılmış saçlı deriye, mezoterapi cihazı yardımıyla, hastanın dökülme tipine göre hazırlanmış ilaç enjekte edilir, mezoterapi sonrası hasta 24 saat saçlarını yıkamamalı ve herhangi bir ürün kullanmamalıdır. Mezoterapi sonrasında saçlı deride ağrı ve kızarıklık oluşmaz, hasta günlük yaşantısına devam edebilir.

P.R.P( Platelet Rich Plazma ) Tadavisi:

Prp P.R.P. tedavisi ile zayıflayan, incelen ve tüy haline gelen saç telleriniz canlanacak, kalınlaşacak ve saçlarınız eski formuna yeniden kavuşacaktır.

P.R.P. tedavisi kendi kanınızın özel işlemlerden geçirilerek, akyuvarları ve trombositlerinin ayrılması ile elde edilen özel karışımın, incelmiş, seyrelmiş yada saç kaybına uğramış bölgeye enjekte edilme işlemidir

P.R.P. tedavisi ile zayıflayan saç köklerinin canlanması sağlanıyor. Hastanın venöz kanından 10 cc alınır (1 çay bardağının 1/10 ‘u kadar). Santrifüj edilen kan iki kısma ayrılır. Kırmızı kanda akyuvar, Trombosit, pıhtılaşma faktörleri, PGF (Trombosit büyüme faktörü)’ler bulunur. Kırmızı kan özel bir işleme tabi tutulduktan sonra, elde edilen karışım sorunlu bölgelere enjekte edilir. Bu uygulamanın temeli doku yenilenmesine dayanmaktadır.

30 gün de bir kez olmak üzere uygulama yapılmaktadır. Sonra her yıl uygulama devam tedavisi olarak tek seans şeklinde yapılmaktadır.