İŞLEM SONRASI

  • Saç ekim sonrası, ekilen saçlı alana dikkat etmek gerekmektedir. Ekilen saçların yerine oturması 3 günü bulmaktadır. Elinizle dokunur yada çekerseniz yerinden çıkar, ekilen saçları bir dikiş tutmaz saçlı derinize açtığımız kanallar sıkışarak, iyileşerek saçların çıkmasını önler. İlk gün ekim yapılan sahayı bir yere çarpmaktan korumalısınız, aracınıza binerken, merdiven çıkarken, yatarken dikkat etmelisiniz.
  • Kafanızı kaşımamalı ve dokunmamalısınız.İlk gün ekim sahasından hafif sızıntı dediğimiz akıntılar olur normal bir durumdur. Size anlattığımız sırt üstü baş yukarıda 45 derece açı ile istirahat etmelisiniz. Yan yada yüz üstü yatmamalısınız. Alın bölgesine ve göz çevresine saat başı yatana kadar yapacağınız 5 dakikalık buz uygulaması sizi rahatlatacaktır.
  • 3 gün kafanızı yıkamanızı istemiyoruz, 3. gün ilk yıkamanız hastanemizde sağlık personeli tarafından gerçekleştirilecek. Gelemeyecek olan hastalarımıza saç yıkama CD'si verilmektedir.15 gün boyunca saçlarınızı size anlattığımız şekilde her gün bir antibakterial şampuanla yıkamalısınız.10 gün içinde saçlı deri temiz hale gelmesi gerekir .Saçlı derideki kabuk dediğimiz pulların iyi temizlenmesi gerekir.
  • Saçlı derideki kızarıklık geçene kadar bu kişiden kişiye değişiklik göstermektedir, güneşten, tozdan yağmurdan ekim sahası korunmalıdır .Bunun için bol bir şapka kullanabilirsiniz sadece dışarı çıkarken takmalısınız, ekim sahasını havasız bırakılmamalıdır.2-3 gün içinde normal hayatınıza geri dönersiniz.
  • Ağır sporlara 20 gün sonra başlamanız daha iyi olacaktır. 1 ay sonra tıraş olabilirsiniz, ekim yapılan alan sadece makasla kısaltılması gerekir. Ekilen saçlar 3.ayın sonunda yavaş yavaş çıkmaya başlar ve 1 yılın sonunda çıkısını %100 tamamlar.
  • Seyahat engeli bulunmamaktadır, ama baş geriye doğru dik tutulmalıdır. operasyon sonrası özel diyete gerek yoktur, alkol ve sigara kullanılmamasını tavsiye ediyoruz. Düzenli ilaç kullanan kişiler doktora danışarak ilaçlarınız kullanabilirler. İlk üç gün basınca neden olabileceğinden ve ekilen saçlara zarar verme riski olduğundan heyecan veren aktivitelerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Doktorunuzun size verdiği reçeteyi düzenli kullanmalısınız ve kontrollerinize riayet etmenizi belirtiyoruz.