Saçlar dış görünüşümüzü tamamlayan önemli bir aksesuarımızdır. Yıllarca insanlar birçok sebebe bağlı saç kayıpları yaşadılar, Bu sorunu saklayabilmek için bazıları peruk veya protez kullandılar, bazı kişilerde yanlardan saç uzatıp saç olmayan bölgelerini gizlemeye çalıştılar. Saç kaybına uğrayan kişilerin yardımına önce, ilk saç ekimi yöntemi olan FUT(Folikuller unit transplantasyonu)tekniği yetişti, sonrada gerek uygulama rahatlığı gerekse hasta konforu açısından daha kolay uygulanan, son saç ekim yöntemi olan FUE(follicular unit extraction) ‘ye yerini bıraktı.

FUE tekniği sayesinde kişinin ihtiyacı olan saç köklerini iki kulak üstü, ense bölgesi ve gerekirse vücut bölgelerinden de alınarak ekim gerçekleştirilmektedir.

FUE; Dr. Ray Woods ‘un bulduğu ve Dr. Willam Rassman‘ın geliştirdiği fox olarak da bilinen tekniğin gelişmiş sonucudur.

Saç ekiminde aslında saç köklerinin yeri değiştirilmektedir. Saç kökü taşıma işlemidir. Yoğun olan bölgeden seyrelterek alınan saç kökleri, seyrelmiş veya tamamen dökülmüş alana taşınmaktadır. FUE Tekniği dünyada ve ülkemizde güvenle, başarı ile uygulanan bir saç ekim yöntemidir.